ХХІІ міжнародна науково-практична конференція «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки»

Вчора відбулась чергова ХХІІ міжнародна науково-практична конференція для студентів та молодих вчених «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки», яка організована кафедрою міжнародних економічних відносин та економічної теорії.

Коли більше 10 років назад ми формулювали тему, то відверто кажучи, не очікували, що вона буде актуальною протягом такого тривалого часу. Однак життя показало, що сьогодні як проблеми євроінтеграції, так і, особливо, макроекономіки залишаються на часі. Тому розмова була цікавою.

2

1

4

Розпочали її з доповіді на пленарному засіданні, присвяченій теорії оптимальних валютних зон Р. Манделла. Ця тема особливо актуальна у контексті виходу Британії з Євросоюзу. Ключовим питанням для роздумів було наступне: «А що може чекати єврозону, якщо хтось з її членів прийме рішення про повернення до національної валюти?».

Живий інтерес учасників викликала доповідь студентки з Камеруну про вплив валютного курсу на інфляційні процеси. З одного боку, приємно, що співставляючи ці процеси в Україні та Камеруні, студентка висловила кілька досить позитивних оцінок нашої економіки порівняно до камерунської, а з іншого – дуже прикро, що нас інколи радує те, що у когось ситуація ще гірша ніж у нас.

У інших доповідях висвітлювався аналіз соціально-економічних моделей багатства націй та робився прогноз щодо майбутньої української моделі; досліджувалися особливості економік країн Вишеградської групи та шляхи їх співпраці з Україною; можливості інтеграції України до світового ринку туристичних послуг, тощо.

5

6

7
EV17Приємно відзначити, що реально робочими мовами конференції були українська, англійська та російська, оскільки доповіді на пленарному засіданні були зроблені усіма цими мовами.

Усього у конференції прийняли участь більше 60 осіб з України, Польщі, Великої Британії та інших країн.

До початку конференції організатори забезпечили опублікування збірника тез доповідей усіх учасників.

Тези доповідей ХХІІ міжнародної науково-практичної конференції для студентів та молодих вчених «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки»

Чекаємо на нові зустрічі!