Складний шлях в Європу: очікування та виклики

25 березня 2015 року кафедрою міжнародної економіки та економічної теорії Дніпропетровського університету  імені Альфреда Нобеля було проведено XVІІІ міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених та студентів "Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки". Традиційно ці конференції викликають жвавий інтерес як серед українських студентів, так і починаючих науковців з-за кордону. Однак ця конференція була особливою: якщо у попередні роки мова йшла лише про можливі теоретичні наслідки євроінтеграції економіки України, то сьогодні питання стоїть більш актуально: певні наслідки зони вільної торгівлі ми відчуваємо уже сьогодні.

Тези доповідей XVІІІ міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів "Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки".

comek4

Ще одна особливість нинішньої конференції полягає у виокремленні секції, присвяченої економіці Вишеградської четвірки. З вересня 2014 р. кафедра міжнародної економіки та економічної теорії реалізує міжнародний проект, що фінансується Вишеградським фондом та присвячений вивченню розвитку освіти та економіки країн-членів цього фонду (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина).

comek1

Усього до участі у конференції надійшли заявки від близько 100 учасників, в тому числі від науковців з закордонних навчальних закладів. Були представлені доповіді студентів з Великої Британії, Азербайджану, Грузії та Росії. Україна була представлена учасниками зі Львову, Одеси, Миколаєва, Києва та, звичайно, Дніпропетровська. Приємно те, що цікавість до проблем євроінтеграції України проявляють школярі: традиційно у конференції прийняли участь учні НВК-ліцей №100 м. Дніпропетровська.

comek2

Приємно констатувати, що під час пленарного засідання на рівних звучали усі три робочі мови конференції: українська, російська та англійська. Однак це не стало на заваді плідному та зацікавленому спілкуванню, яке ще довго не вщухало в кулуарах конференції. Адже саме заради такого спілкування й проводяться наукові студентські заходи.

Презентації студентських наукових доповідей:

Iegorova Anna.Japan as a Market to Invest
Архіпова Катерина. Управління якістю продукції в системі підвищення  конкурентоспроможності міжнародної компанії

comek1

Учасники домовилися зустрітися наступного разу восени 2015 р., щоб обговорити підсумки реального просування України до спільного європейського дому.

Складний шлях в Європу: очікування та виклики