Мережа туристичних знань стала реальністю в Університеті імені Альфреда Нобеля

Навчальний рік може закінчуватися, але значущі події – ніколи! Так вважають в Університеті імені Альфреда Нобеля, який, як і завжди, у центрі подій! Днями саме тут за ініціативи Національної туристичної організації України та завдяки організаційним зусиллям КП «Агенство Розвитку Дніпра» у творчій співпраці з кафедрою міжнародного туризму, готельно-ресторанної справи та мовної підготовки Університету імені Альфреда Нобеля зібралися науковці туристичної сфери – завідувачі профільних кафедр та викладачі різних університетів України, які розвивають туристичну освіту.

Всі разом вони започаткували Мережу знань Національної туристичної організації України.

tur1

tur4

Професор Анатолій Задоя, радник Президента Університету імені Альфреда Нобеля, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та економічної теорії, щиро привітав всіх учасників зустрічі та наголосив на історичному значенні створення Мережі знань НТОУ. Адже Університет імені Альфреда Нобеля відкрив свою першу туристичну спеціальність 3 роки тому, а зараз вже ліцензував та відкрив набір майбутніх фахівців готельно-ресторанної справи, тому свідомо готовий до обміну досвідом та активної співпраці з колегами у цьому напрямі.

tur2

Як зауважив Іван Ліптуга, президент НТОУ, радник міністра економічного розвитку та торгівлі, життя потребує створення динамічної структури, яка зможе об’єднати досвід практиків та освітян в галузі туризму, буде реально сприяти генеруванню, розповсюдженню та використанню нових знань, розробці інновацій в туристичній сфері. Мережа знань НТОУ об’єднає провідні університети та інші навчальні заклади країни, в яких готують фахівців сфери туризму, готельної та ресторанної справи. Необхідність такого об’єднання для вирішення комплексу спільних завдань в науці, освіті й професійній підготовці підтвердили всі члени Наукової ради з туризму та курортів, створеної при МЕРТ ще в 2016 році.

tur3

Учасники зустрічі обговорили структуру, стратегічні цілі та поточні проекти, які будуть реалізовуватися НТОУ спільно з університетами і регіональними туристичними організаціями в кожній області України:

1) розробка універсальних програм профпідготовки і підвищення кваліфікації з різних видів і галузей сфери туризму;

2) видання в друкованому та електронному форматах власних практичних публікацій, звітів, стандартів, аналітичних та навчальних матеріалів у сфері туризму;

3) переклад і видання зарубіжних професійних публікацій, звітів, аналітичних матеріалів, підручників, стандартів, в тому числі публікацій ЮНВТО, ЄТК і інших міжнародних організацій;

4) колективний захист туризмології, як міждисциплінарного наукового напрямку і створення в Україні трирівневої системи підготовки кадрів з вищою освітою у сфері туризму;

5) участь в міжнародному конкурсі кращих наукових та інноваційних проектів ЮНВТО.

Йшлося також про впровадження в освітній процес міжнародних стандартів якості, розробку програм професійної підготовки фахівців для сфери туризму та гостинності, комплексний маркетинг національного туристичного продукту на світовому ринку.

tur5

Отже Мережа знань Національної туристичної організації України утворена з провідних науковців туристичних університетів та профільних навчальних закладів у сфері туризму та гостинності з метою об’єднання зусиль для розвитку сталого туризму в Україні.

Мережа туристичних знань стала реальністю в Університеті імені Альфреда Нобеля