Представники ООН діляться досвідом зі студентами-міжнародниками

10 жовтня 2016 р. відбувся семінар з запрошенням представників Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні м. Дніпро (Агентство ООН у справах біженців)*, в якому взяли участь студенти IV курсу спеціальності «Міжнародна економіка» у рамках вивчення дисципліни «Європейська інтеграція. Міжнародні організації» (к.е.н., доц. Шкура І.С.)

oon5

З боку Агентства ООН у справах біженців було запрошено Голову Дніпровського представництва Агентства ООН у справах біженців Мулусеу Мамо (Head of Sub-Office in Dnipro), фахівця з питань правового захисту Ірину Павлик Міхайловську (Protection Associate) та фахівця з питань звітності Олександру Гаскевич (Reporting Associate). Учасникам заходу було повідомлено основні завдання Агентства, наведено приклади найсуттєвіших результатів діяльності, зроблено акцент на проблемах цільової групи – біженців, внутрішньо переміщених осіб, осіб без громадянства, осіб, що мешкають у «сірій зоні».

oon1

oon3

Студенти проявили неабияку зацікавленість у діяльності Агентства. Дискусія вийшла за рамки питань функцій Агентства ООН у справах біженців, порушувалися актуальні питання, що турбують світову спільноту: зобов’язання країн ЄС щодо біженців та осіб, що шукають притулку; безпека країн, що приймають біженців; запровадження ефективних систем моніторингу осіб, що перетинають кордони.

Також студентів цікавили питання необхідних компетентностей для працевлаштування у організаціях системи ООН. Голова Дніпровського представництва Агентства ООН у справах біженців розповів про свій власний досвід та порадив  як досягти успіху в кар’єрі.

*Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (Агентство ООН у справах біженців) забезпечує захист і допомогу біженцям у різних країнах світу. Агентство з головним офісом у Женеві (Швейцарія) було створене Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 4 грудня 1950 р. і розпочало свою роботу в 1951 р. Протягом своєї історії, Агентство допомогло більше ніж 50 мільйонам людей успішно розпочати нове життя, отримавши дві Нобелівські премії миру - у 1954 та 1981 роках. УВКБ ООН прагне зменшити кількість ситуацій вимушеного переселення, закликаючи держави та інші інституції до створення умов для захисту прав людини та мирного врегулювання суперечок. З цією метою УВКБ ООН активно сприяє реінтеграції біженців, що повертаються до країни походження, запобігаючи, таким чином, повтореній появі потоків біженців.

Представники ООН діляться досвідом зі студентами-міжнародниками