Туристичний форум


Дніпропетровщина має всі передумови, аби стати епіцентром розвитку туризму в Україні – зовнішнього і особливо внутрішнього. Однак задля цього потрібно об'єднати зусилля учасників галузі, професійних менеджерів, освітян та влади і перейти до конкретних кроків.

Саме задля цієї мети і був організований форум «Туристично-екскурсійна справа як важіль розвитку регіону», який пройшов 19 лютого 2016 року у Дніпропетровську, на базі Університету імені Альфреда Нобеля. В ньому взяли участь представники провідних музеїв, "зелених" садиб, екскурсоводи, керівники туристичних фірм та інші представники туристичної сфери з усіх куточків області, - загалом більше 30 осіб.

for1

Як зауважила, Алла Кефель, начальник відділу з питань дерегуляції бізнесу департаменту економічного розвитку ОДА, організація цього Форумуспільно з Університетом імені Альфреда Нобеля та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією має на меті побудувати таку інноваційну модель державно-приватної співпраці у  туристично-екскурсійній галузі, яка зможе реально сприяти вирішенню актуальних питань  її розвитку..

Анатолій Задоя, перший проректор Університетом імені Альфреда Нобеля, у привітанні до учасників Форуму наголосив на тому, що перший Форум є реальним результатом співпраці, розпочатої у 2015 році відповідною угодою між Університетом та департаментом Дніпропетровської ОДА, і зараз Університет імені Альфреда Нобеля готовий не на словах, а шляхом реальних справ підтверджувати свою зацікавленість у партнерстві з держадміністрацією та провідними туристичними фірмами регіону. Так, у разі включення меморіального символу та парку "Планета Альфреда Нобеля" до дніпропетровських екскурсійних маршрутів Університет готовий надавати екскурсоводам та гідам всебічну інформаційну підтримку різними мовами .

Зважаючи на той факт, що форум пройшов напередодні професійного свята – Всесвітнього дня екскурсовода, який відзначається 21 лютого, - не обійшлося і без приємних сюрпризів. За натхненний та творчий підхід до екскурсійної справи, а також особистий внесок у розвиток туристичного потенціалу регіону найкращі представники професії були відзначені дипломами та пам'ятними подарунками. Після цього учасники форуму перейшли власне до робочої частини форуму. Серед виступів та презентацій йшлося про нові методи в екскурсійній діяльності (спікер - Москалець Алла Андріївна, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького), нестандартні підходи в розробленні екскурсійних маршрутів м. Кривого Рогу (спікер - Казаков Володимир Леонідович, завідувачкафедри фізичної географії та туризму Криворізького педагогічного інституту), про мережеву підтримку діяльності екскурсоводів: залучення електронних ресурсівтаспівпрацю зтуристичними-інформаційними центрами (відповідну інформацію про туристичний портал “IGoToWorld” презентував для присутніх Віталій Торшин, керівник компанії «Оверія - Туризм». «Документальне оформлення агентських правовідносин та деякі питання оподаткування» (спікер - Крапивко Михайло Леонідович, голова правління Дніпропетровського відділення «Спілки аудиторів України»), - ця тема викликала особливо велику зацікавленість у присутных на Форумі керівників туристичних фірм та садиб "зеленого туризму".Про перспективи і проблеми розвитку об’єктів сільського туризму на основі досвіду унікального Музею Хреста доповідав його засновник, історик та краєзнавець Віктор Векленко. Про інновації у підготовці менеджерів туристичного бізнесу у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля з використанням численних відеоматеріалів розповіла Світлана Павлівна Кожушко, завідувач кафедри міжнародного туризму та мовної підготовки ДУАН. Перша частина Форуму завершилася запрошенням до формування алгоритму створення конкурентного туристичного продукту через взаємодію органів державної влади з громадськими організаціями та бізнесом, з яким звернулася до присутніх Юлія Бардукова, головний спеціаліст управління з розвитку адміністративних послуг та дерегуляції бізнесу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

За результатами дискусій за круглим столом, а також презентацій проектів учасники Форуму виокремили низку питань, які мають пріоритетне значення для розвитку туристично-екскурсійної справи в регіоні. Серед них – оновлення інформаційної бази туристичних об'єктів та маршрутів, складання календаря туристичних подій Придніпров'я, проведення мережевих опитувань та анкетувань різних цільових аудиторій, створення реальних "фірмових" проектів для приваблення іноземних туристів, розробка та цільове розміщення спеціалізованих туристичних промо-відео роликів та інше. Важливо, що всім учасникам Форуму організатори запропонували самим обрати для себе ті питання, вирішення яких знаходяться у сфері їхньої компетенції та професійних інтересів.          

Важливою частиною першого в історії регіонального екскурсійно-туристичного Форуму з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода була  також учнівська вікторина з туризмознавства "Навігатор", яка відбулася  в залі Нобелівських лауреатів з економіки в Дніпропетровському університеті ім. А. Нобеля. Участь у ній взяли старшокласники області, загалом 4 команди по 7осіб в кожній. Вони представляли школи №10,23, ліцей №100 міста Дніпропетровська, а також ліцей нових інформаційних технологій з міста Дніпродзержинська.

for2

Вікторина проходила в п'ять етапів. На кожному з них команди могли показати свої знання з англійської та української мов, географії та туризмознавства, а також проявити свою кмітливість, винахідливість та креативність. По завершенню журі нагородило учасників пам'ятними призами та дипломами, а команда-переможець, якою виявилась збірна Дніпропетровського ліцею №100, стала також володарем спеціального призу від музею "Машини Часу". Вікторина викликала неабиякий інтерес, і тепер ії учасники були задоволені, і тепер з нетерпінням чекають наступного року та нових зустрічів .

________

На початку 2015 року був підписаний Меморандум про партнерство та співпрацю між Дніпропетровським університетом ім. А.Нобеля та відповідним департаментом Дніпропетровської облдержадміністрації. Головною його метою є партнерська співпраця у створенні сприятливих умов для розвитку підприємництва в туристичній галузі, формування обласного туристичного продукту, обласної мережі туристично-екскурсійних маршрутів, пожвавлення інтересу до здійснення наукової, інноваційної освітньої діяльності в цій галузі.

У 2015 році відбувся першій набір ДУАН на спеціальність «Туризм» (46 осіб), створено кафедру міжнародного туризму та мовної підготовки.

Туристичний форум1/0