У Дніпрі відкривається міська школа гідів


18 січня в Університеті імені Альфреда Нобеля стартує проект - Дніпровська Школа Гідів: відбудеться перше презентаційне заняття. Всі її випускники мають шанс стати сертифікованими гідами та реально вплинути на розвиток туристичної галузі у Дніпрі.

ЧИЯ ЦЕ ІДЕЯ?

Марії Дядечко, випускниці Університету імені Альфреда Нобеля, яка два роки мешкала у Львові, де пройшла курс у місцевій школі гідів та зрозуміла, що такої програми дуже не вистачає у Дніпрі. Тепер саме вона є менеджером проекту. Зараз його підтримали та будуть розвивати у співпраці Дніпровська туристична асоціація, Агентство розвитку Дніпра та Університет імені Альфреда Нобеля.

ЯК НАВЧАТИМУТЬ ГІДІВ?

Щоб стати справжнім сертифікованим гідом, треба обов’язково мати вищу освіту. Навчання в школі розраховано на три місяці і коштує 3 500 грн, але за умови реєстрації до першого заняття ще можна встигнути придбати курс за 2 800 грн. Тренерами та спікерами в Школі будуть історики, викладачі з різних дніпровських університетів, експерти Музею українського живопису, професійні гіди.

gid

Світлана КОЖУШКО, завідувач кафедри міжнародного туризму, готельно-ресторанної справи та мовної підготовки Університету імені Альфреда Нобеля, розповіла, що найдовше слухачі Школи вивчатимуть історію міста, адже без цього не можна створити гідну сучасну екскурсію, але під час занять також можна буде навчитись продавати свої екскурсії та робити їх конкурентоспроможними. Буде багато самостійних завдань, по буднях – лекції, а на деяких вихідних – практичні заняття у музеях, оглядові екскурсії по церквах, виїзди на розкопки тощо. Щоб здати іспит, слухачі Школи будуть готувати та презентувати свою автобусну екскурсію містом. До речі, згодом у школі будуть викладати деякі модулі і англійською мовою, щоб гіди могли працювати і з іноземними туристами…

ЩО ЗМОЖЕ ЗМІНИТИ ШКОЛА?

Зараз у Дніпрі найкраще розвинутий бізнес-туризм, діловий туризм (наприклад, до нього відносять багато медичних конференцій, які проходять у Менорі). Також у нашому місті можна розвивати індустріальний туризм.

Коли гіди закінчать навчання у Школі, вони отримають спеціальні сертифікати та беджі у відповідності до спеціального міського реєстру. Зараз команда Школи співпрацює із закарпатськими колегами щодо присвоєння дніпровським гідам власних кодів і занесення їх у всеукраїнську базу. У будь-якому разі у Дніпрі буде нарешті створено реєстр міської ради, за допомогою якого можна буде цивілізовано розвивати туризм як сучасну галузь економіки нашого міста, а згодом – і регіону…

У Дніпрі відкривається міська школа гідів



1/0