У тренді з глобальними змінами

krakov5

krakov43 13 по 19 листопада 2016 р. к.е.н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин та економічної теорії Шкура Ірина Сергіївна прийняла участь у міжнародному заході для українських науковців-економістів «Глобальні виклики для процесів трансформації. Інноваційні інструменти розвитку» (Варшава-Краків, Польща). Захід було організовано Колегіумом Східної Європи в рамках програми Study Tours to Poland Polsko-Amerykanskiej Fundacji Wolnosci.

Програма візиту включала зустрічі з видатними економістами, керівниками та засновниками інноваційних підприємств, представниками ВНЗ Польщі. Учасники мали унікальну можливість прийняти участь в Економічному саміті Open Eyes Economy Summit Economy of values(Краків), під час якого у центрі уваги постали проблеми, пов’язані з розвитком суспільства та економіки, напрями вирішення цих проблем у системі «суспільство-бізнес-установи». Учасники саміту мали можливість почути думки відомих діячів зі всього світу, представників інноваційних підприємств, науковців, суспільних діячів, що дало системне уявлення щодо глобальних викликів розвитку світової економіки, зміни парадигми розвитку суспільства, необхідності зосередженні на системі цінностей, що є запорукою успіху компаній, установ, міст, країн.

Під час саміту відбулася ексклюзивна зустріч учасників візиту з екс-Головою Правління Національного Банку Польщі Мареком Бєлькою.

Під час перебування в Варшаві Учасники візиту спілкувалися з професором Станіславом Гомулкою (Stanislaw Gomulka) - екс-віце-міністром фінансів, професор Лондонського Університету, радником міністрів фінансів Польщі, консультантом OECD, IMF. Професор ділився  результатами своїх досліджень та впровадження заходів щодо механізму трансформації та економічної політики, була розгорнута дискусія щодо реформ в Україні.

krakov2

krakov3

Другим співрозмовником групи став Голова Правління Center for Social and Economic Research (CASE) Крістофер Хартвел (Christofer Hartwell), мова йшла про досвід трансформації Польщі та України.

Останні дні візиту було присвячено питанням співпраці науки та бізнесу, як на базі найпотужніших університетів Польщі (Jagiellonian University та AGH), так і у тандемі ВНЗ, держави, місцевих органів влади. Учасники мали можливість на власні очі побачити як функціонують Центр Трансферу Технологій Ягелонського Університету (CITTRU), Краківський технологічний парк (KPT), спробувати на собі інноваційні розробки стартапу Na Niby Studio.

krakov1

krakov6

Участь у подібних значущих заходах світового рівня надихає до впровадження інновацій в освітньому процесі, до розширення міжнародних зв’язків, мотивує до міжнародної співпраці, що безпосередньо впливає на якість освіти в Університеті імені Альфреда Нобеля.

У тренді з глобальними змінами