Участь Університету імені Альфреда Нобеля у створенні Індустріального парку у нашому місті


Ця червнева зустріч відбувалась, як це й личить подіям літа, у двох дніпровських парках, між якими, виявляється, вже існує багато зв’язків - реальних і віртуальних…

Про парк Індустріальний і початок його історії ми говорили зі Світланою Павлівною Кожушко  (завідувачем кафедри міжнародного туризму, готельно-ресторанної справи та мовної підготовки) під квітучими липами, в зеленому та затишному меморіально–парковому комплексі "ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ", а поруч численні випускники шкіл готувалися здавати ЗНО з історії…

park1

park2

Тому й почалася наша розмова з роздумів про те, що сьогоднішні абітурієнти зосереджені на датах та подіях минулого, але мріями та амбіціями налаштовані на майбутнє. Саме їм розбудовувати країну і створювати свої парки…У тому числі – і індустріальні.

До співпраці з міською владою, з КП "Агентство розвитку Дніпра" у створенні "Індустріального парку Innovation Forpost" зараз планує долучитися і лабораторія індустріально-космічного туризму, яка плідно працює з минулого року в Університеті імені Альфреда Нобеля. Студенти спеціальності "Туризм" вже працюють у складі проектних груп і беруть участь в основних подіях цього масштабного проекту.

park3 park6

park7 park8

Як студенти дізналися під час прес-туру, "Індустріальний парк Innovation Forpost" - це елемент цілісної системи переходу до розвитку власної промисловості, відкриття такого парку може зменшити відтік висококваліфікованих фахівців за кордон та допоможе їм реалізувати себе в Україні. Відповідно до Закону України "Про індустріальні парки" ініціатором створення Індустріального парку може виступати орган місцевого самоврядування. Дніпровська міська рада і є таким ініціатором створення Індустріального парку в м. Дніпрі. Для цього ПАТ "ІНТЕРПАЙП НТЗ" передає місту територію площею понад 60 га.

«Як відомо, у свій час Америка зіткнулась з проблемами, схожими на українські», - зазначив під час прес-туру територією майбутнього парку «Від Іржавого пояса США до Золотого кола міста Дніпра: шлях переходу від старої економіки Дніпра до Індустрії 4.0» Володимир Панченко, директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради.

park4

park5

denДо розробки стратегії створення інноваційного парку долучився всесвітньо відомий фахівець з ревіталізації індустріальних зон Ден Кінкейд. Головною метою його візиту до нашого міста став обмін кращими практиками з активізації міст в США, відвідання "Індустріального парку Innovation Forpost", активне спілкування з КП "Агентство розвитку Дніпра" Дніпровської міської ради, та напрацювання шляхів, спрямованих на відродження промислових районів м. Дніпра. Ден Кінкейд - візіонер зі світовим ім’ям, архітектор, один з керівників національної містопланувальної компанії Smith Group JJR. Його двадцятирічна кар’єра містить трансформаційні проекти для Університету штату Мічиган і міста Детройта, а також дизайн міських районів у Європі та Китаї.

Вже виконано передпроектні пропозиції та розроблений детальний план території. Проектування дорожньо-транспортної та інженерної мереж почнеться в липні цього року. Першими реальними об’єктами Індустріального парку стануть фронт-офіс парку, виставковий центр "Промислове ЕКСПО", офіси та центр прототипування в складі бізнес-інкубатору, благоустрій частини території, що виходить на червону лінію Слобожанського проспекту. а наприкінці року організатори вже обіцяють запросити містян на відкриття перших об’єктів Індустріального парку.

Отже, великі проекти гідні поєднання зусиль влади і громадськості, практиків та освітян.

Ми самі будемо творити свою історію…

Участь Університету імені Альфреда Нобеля у створенні Індустріального парку у нашому місті1/0