Університету імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

067-626-25-52

Інші можливості

1mob

Програма обміну з турецьким університетом Мугла Сіткі Кошман «МЕВЛАНА»

Деталі та умови

Взяти участь в обміні можуть студенти 2-4 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та 1 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальностей:

  • «Економіка»
  • «Менеджмент»
  • «Філологія»
  • «Міжнародні відносини»
  • «Комп’ютерні науки»
  • «Туризм», «Готельно-ресторанна справа»

Вимоги до учасників конкурсу:

  • середній бал академічної успішності не нижче 80 бал;
  • відсутність академічної заборгованості;
  • рівень володіння англійською мовою В2 та вище.

Необхідні документи подати в ауд. 2601:

Постійно діючі проєкти

1mob

Стипендія на навчання у Великобританії

Деталі та умови

Chevening – стипендіальна програма, яка фінансується Міністерством закордонних справ Великобританії. Стипендію призначають активній молоді з України, яка має власну громадянську позицію, та має бажання у майбутньому вплинути на прийняття рішень у своїй країні.

У чому полягає суть програми? Вона забезпечує повне або часткове фінансування очного курсу в аспірантурі будь-якого британського ВНЗ. Найбільше коштів програма виділяє на післядипломні магістерські програми, тривалість яких становить від 3-х до 12 місяців.

Конкурс проводиться щорічно та розпочинається у вересні, за рік до початку курсу. Заявки зазвичай подаються до початку грудня. Щороку близько 8 кандидатів з України стають стипендіатами програми.

На кандидатів чекає конкурсний відбір. Кожного, хто подав заявку, буде оцінено за низкою критеріїв: не лише за рівнем володіння мови, а й за професійними якостями та лідерськими здібностями. Переможцями зазвичай стають найбільш активні кандидати з хорошими лідерськими якостями та організаційними здібностями. Перевага надається кандидатам з таких напрямків навчання: судова, адміністративна та виборча реформи, захист прав меншин, реформи у сфері енергоефективності, охорона навколишнього середовища.

Конкурс складається з 3-х етапів. Перший з них – вибір Посольством Великобританії та Британською Радою 30 кандидатів з України, відібраних за даними заявок. Другий етап полягає в необхідності успішно пройти співбесіду, яка буде проводитись у Посольстві Великобританії. Конкурс завершується складанням екзамену на знання англійської мови IELTS. 

Тут можна детальніше дізнатись про програму: http://www.chevening.org/ukraine/.

1mob

Деталі та умови

Про програму

Стипендіальна програма «Завтра.UA» – найбільша приватна загальнонаціональна програма з підтримки талановитої молоді в Україні, заснована Фондом Віктора Пінчука у 2006 році. Її головна мета сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни.

Стипендіати відбираються щорічно на відкритому всеукраїнському конкурсі. До участі допускаються студенти 3-6 курсів денної форми навчання українських закладів вищої освіти. Головними критеріями відбору є високий рівень фахових знань, лідерські якості та комунікаційні здібності, а також бажання зробити свій внесок у процес перетворення країни.

Конкурс «Завтра.UA»

В рамках стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонд Віктора Пінчука здійснює пошук, добір та підтримку обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних закладів вищої освіти (ЗВО) України.

Добір стипендіатів програми відбувається за результатами щорічного відкритого загальноукраїнського конкурсу. Проведення конкурсу регламентується відповідно до окремого документу – Умов проведення конкурсу, що затверджується щорічно.

Необхідні для реєстрації документи:

  1. Конкурсна робота (студентське дослідження) (див. Вимоги до конкурсних робіт).
  2. Сканований відгук наукового керівника (див. п. 6.2. Умов конкурсу).
  3. Сканований рекомендаційний лист у форматі, визначеному Фондом (див. Рекомендаційний лист).
  4. Фотографія конкурсанта, зроблена протягом останніх 6 місяців (портретне фото високої якості до 1,5 Мб).

За наявності:

  1. Сканована копія документу, що підтверджує наукову діяльність конкурсанта (див. пункт 6.5.).
  2. Копії документів, що підтверджують громадсько-соціальну діяльність конкурсанта. (див. пункт 6.6.).

Особиста інформація про стипендіатів програми та їх конкурсні роботи розміщуються на сайті Програми.

1mob

Деталі та умови

Грантодавець: Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США;

Країна проходження навчання: США;

Офіційний сайт: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/exchange-programs-uk/academic-exchanges-uk/global-ugrad-uk/ (українською);

Контакти: Додаткову інформацію можна отримати електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном: +38 044 521-50-43.;

Дедлайн (може варіюватися з року в рік): 1 січня кожного року.

Міжнародна програма студентського обміну (Global UGRAD) в Євразії та Центральній Азії – це програма Відділу освітніх та культурних програм Держдепартаменту США. Програма UGRAD надає можливість студентам денних відділень вищих навчальних закладів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Молдови та Російської Федерації пройти навчання протягом 1 академічного семестру, студентам з Грузії, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану протягом 1 академічного року. Всі учасники відбираються на основі відкритого конкурсу.

Конкурс на участь у програмі Global UGRAD відкритий і ґрунтується на оцінці сукупності академічних та особистих досягнень кандидатів. Всі заяви буде розглянуто, півфіналістів буде запрошено на співбесіду.

У програмі можуть брати участь студенти 1, 2, 3 і 4-их курсів (обов’язкова умова – після повернення з програми у студентів повинен залишатися як мінімум один семестр до отримання диплому про вищу освіту).

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) – це програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня та культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури й традицій Сполучених Штатів Америки. Програма для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) спільно здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольством США в Україні та організацією World Learning.

Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США прагне до того, щоб його зусилля показували розмаїття американського суспільства та суспільств за кордоном. Бюро прагне і заохочує до участі у всіх своїх грантових програмах та інших заходах людей з усього світу та пропонує можливості, що відкриті для всіх, незалежно від їхньої раси, кольору шкіри, національного походження, статі, віку, релігії, географічного розташування, соціально-економічного статусу, фізичного стану, сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Бюро дотримується принципів справедливості, рівності та інклюзивності.

Учасники програми навчаються протягом одного семестру без отримання ступеня в Сполучених Штатах за будь-якими спеціальностями. Учасникам програми, які планують навчання в США за спеціальностями юриспруденція або медицина пропонується вивчення тільки базових курсів з вищезазначених спеціальностей. Учасники обираються за такими критеріями, як академічна успішність, лідерський потенціал, знання письмової та розмовної англійської мови, громадська активність та готовність учасника до перебування у США як студента по обміну.

Програма обміну студентів вищих навчальних закладів Global UGRAD передбачає наступне фінансове забезпечення:

  • оплату проїзду учасників програми до/із США, навчання в американському університеті,
  • проживання та харчування,
  • медичне страхування,
  • необхідні підручники,
  • щомісячну стипендію.

Кандидати на участь у програмі Global UGRAD розглядаються незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, етнічної приналежності або гендерної ідентичності. Особам з обмеженими можливостями наполегливо рекомендовано також брати участь у конкурсі.

Конкурс на участь у програмі Global UGRAD є відкритим і базується на основі академічної та особистої успішності кандидатів.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ:

  • мати українське громадянство, проживати в Україні та навчатися в вищому навчальному закладі України на час проведення конкурсу;
  • бути старше за 18 років на момент початку навчання у США;
  • не бути студентом випускного курсу приватного або державного вищого навчального закладу;
  • володіти англійською мовою на рівні, достатньому для навчання та спілкування в англомовному академічному середовищі;
  • мати високий рівень академічної успішності, соціальної активності та лідерський потенціал;
  • мати можливість почати навчання у Сполучених Штатах в серпні 2018 року чи у січні 2019 року. Фіналісти конкурсу не можуть самостійно обирати дати програми чи відкладати участь у програмі на пізніший термін;
  • відповідати вимогам для отримання візи учасника програми обміну (J-1) для в’їзду до США;
  • повернутися в Україну після завершення програми.

До участі в конкурсі НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ:

  • студенти, які не відповідають вказаним вище критеріям;
  • громадяни України, які проживають на території США чи других країн;
  • громадяни України, які мають дозвіл на постійне проживання в США;
  • студенти, які навчаються, проживають або працюють за кордоном на час проведення конкурсу;
  • працівники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні та їхні найближчі родичі: чоловік/дружина, діти, сестри, брати, батьки та ін. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення працівником строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
  • працівники організації World Learning та їхні найближчі родичі: чоловік/дружина, діти, сестри, брати, батьки та ін.

Учасники програми розміщуються в коледжах та університетах по всій території Сполучених Штатів. Учасникам не дозволяється обирати коледж чи університет. Учасники вивчають предмети у своїй фаховій галузі, а також предмети з амеріканістики. Стандартна кількість академічних кредитів (credits) за семестр – 12. Кількість кредитів з американістики входять до обов’язкових 12 кредитів за семестр. Можливість взяти додаткові кредити залежить від приймаючого університету в США та підлягає узгодженню та затвердженню в організації World Learning. Учасники програми проживають у студентських гуртожитках.

Учасники програми працюють не менш 20 годин у якості волонтерів під час їхнього навчання за програмою Global UGRAD.

Учасникам не дозволяється продовжувати навчання для отримання ступеню в Сполучених Штатах. Всі учасники повинні повернутися в Україну відразу після завершення програми.

Для участі у програмі UGRAD приймаються анкети ЛИШЕ в електронній формі.

Кандидатам необхідно зареєструватися на сайті: www.worldlearning.org/ugrad, щоб отримати доступ до інтерактивної системи заповнення анкет для участі у програмі. Кандидати зможуть заповнити свою анкету, а також відправити рекомендаційні листи та інші документи онлайн. Анкети, подані після 31 грудня 2018 року, розглядатися не будуть.

Кандидатам НЕОБХІДНО подати пакет документів, до якого входять:

  • Анкета для участі у програмі обміну (всі відповіді мають бути повними, всі поля мають бути заповнені англійською мовою);
  • Копія першої сторінки закордонного паспорта. Апліканти, які не мають закордонного паспорта, подають копію внутрішнього паспорта громадянина України;
  • Два рекомендаційних листи з перекладом на англійську мову. Один рекомендаційний лист має бути від викладача чи наукового керівника з ВНЗ, другий лист може бути від іншого викладача, роботодавця, тренера, координатора колишньої програми обміну або волонтерської/громадської діяльності. Члени сім’ї та друзі не можуть надавати рекомендаційні листи;
  • Копія залікової книжки чи витяг із залікової книжки ТА офіційний переклад на англійську мову. Копія має бути завірена печаткою навчальної установи, яка їх видала. Переклад на англійську мову завіряється установою, яка робила переклад (навчальна установа або бюро перекладів);
  • Офіційна довідка із зазначенням назви навчальної установи, факультету та курсу навчання студента (із неофіційним перекладом);
  • Атестат про закінчення повної середньої освіти та додаток до диплома атестату для студентів першого курсу навчання (з перекладом на англійську мову, офіційно завіреним навчальною установою або бюро перекладів);

Кандидатам БАЖАНО подати:

  • Офіційний сертифікат тесту TOEFL. Допускається, що на момент подання документів цей тест ще не складений. Фіналісти, які не мають сертифікату про складання TOEFL, будуть зобов’язані скласти цей стандартизований тест на знання англійської мови.;
  • Додаткові документи (сертифікати, грамоти, портфоліо, тощо). що засвідчують високий рівень академічної успішності та/або знання мови.

Після того, як анкета повністю заповнена, перевірена та необхідні документи завантажені, необхідно натиснути «Відправити» («SUBMIT»). З цього моменту зміни в анкеті будуть неможливими.

Всі документи та рекомендації будуть перевірені з відповідними установами.

Анкета має відбивати ОРИГІНАЛЬНІ ДУМКИ та ІНДИВІДУАЛЬНУ РОБОТУ кандидата, які підтвердять мотивацію кандидата брати участь у програмі. Плагіат, чужі думки та ідеї без належного посилання на джерело, є неприйнятними. Виявлення плагіату є підставою для негайної дискваліфікації кандидата.

1mob

Деталі та умови

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

1mob

Грантова програма ЄС ЕРАЗМУС+

Деталі та умови

Університет імені Альфреда Нобеля є активним учасником грантової програми ЄС Еразмус+, зокрема за напрямом КА1 – навчальна мобільність. Програма передбачає співпрацю з європейськими університетами задля взаємного обміну студентами, аспірантами, викладачами та співробітниками ВНЗ. Навчання або викладання можливе у різних галузях знань. Тривалість мобільності: для студентів та аспірантів – від 3 до 12 місяців, для викладачів та співробітників ВНЗ – від 5 днів до 2 місяців. Розмір стипендії залежить від країни, до якої вирушаєш на навчання або стажування.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням.

1mob

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки

Деталі та умови

Програма підтримує мобільність студентів, аспірантів, викладачів та науковців на навчання та стажування у ВНЗ та наукових установах Словацької Республіки.

Тривалість мобільності: для студентів – 1-2 семестри; для аспірантів та викладачів – від 1 до 10 місяців.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія (сума залежить від категорії учасника).

Кінцевий термін подання документів на участь: 30 квітня та 31 жовтня щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн заявку та завантажити необхідні документи. Оригінали певних документів необхідно надати до SAIA в Братиславі. Перелік документів на участь залежить від категорії учасника.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендіальна програма Китайського Уряду «Chinese Government Scholarships»

Деталі та умови

Китайський уряд запровадив ряд програм для надання стипендій студентам, аспірантам, викладачам і науковцям на навчання та проведення досліджень в китайських ВНЗ.

279 китайських університетів пропонують широкий спектр академічних програм в галузях економіки, медицини, комп’ютерних наук, історії, літератури, філософії та ін.

Пропонуються як повні, так і часткові стипендії, розмір стипендії залежить від категорії учасника. Конкурс оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати онлайн заявку з необхідними документами та надіслати пакет документів до приймаючого ВНЗ.  Перелік документів залежить від категорії учасника та виду програми.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Програма стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine»

Деталі та умови

Програма стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine» пропонує студентам та молодим випускникам можливість пройти стажування в провідних німецьких компаніях строком від трьох до п'яти місяців за наступними напрямками підготовки: економіка, фінанси, інженерія, IT/ телекомунікації та журналістика.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія, а також додатково покриваються витрати на медичне страхування та проживання.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн- заявку та завантажити наступні документи (англійською або німецькою мовами):

  • CV;
  • мотиваційний лист;
  • перелік оцінок;
  • додаткові документи (сертифікати, дипломи тощо);

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендії шведського інституту по програмі VISBY

Деталі та умови

Студенти випускних курсів, аспіранти та науковці можуть подавати заявки для участі в програмі ‘Visby”, яка передбачає отримання диплома магістра або проведення досліджень терміном до 6 – 12 місяців (залежно від статусу науковця).

Необхідні документи: мотиваційний лист, рекомендаційний лист, CV, диплом чи транскрипт оцінок, закордонний паспорт, орієнтовний план дослідницької роботи, список публікацій (за наявності).

Фінансове забезпечення: стипендія покриває усі витрати (9 000-15 000 SEK/ місяць, в залежності від ступеня науковця).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Study Tours to Poland

Деталі та умови

Навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Мета Програми: презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами зі Східної Європи та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована на студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей.

Категорії учасників: студенти з 2-го курсу віком від 18 до 21 року.

Тривалість візиту: до 12 днів.

Фінансове забезпечення: помешкання в хостелі в місті програми перебування, триразове харчування, часткове повернення коштів на проїзд, допомога в отриманні безкоштовної візи на період участі в STP.

Необхідні документи: онлайн заявка, закордонний паспорт, виписка оцінок за останні 2 семестри, рекомендаційний лист.

Дедлайн: січень, червень кожного року.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендії на вивчення німецької мови в Баварії

Деталі та умови

Баварський академічний центр для країн Східної, Центральної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) пропонує студентам стипендії на участь у мовних курсах в Німеччині.

Тривалість програми – 2-3 тижні.

Фінансове забезпечення: покриваються витрати на навчання, проживання та харчування.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендії ім. Ернста Маха на навчання та стажування в Австрії

Деталі та умови

Стипендії ім. Ернста Маха надають можливість студентам, аспірантам та науковцям пройти навчання (1-2 семестри) або стажування (1-9 місяців) на базі ВНЗ Австрії за різноманітними напрямками підготовки.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія 1050 EUR – 1150 EUR (залежить від категорії учасника) та відшкодовуються транспортні витрати (до 1000 EUR).

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендії Вишеградського фонду

Деталі та умови

Стипендії Вишеградського фонду підтримують навчання в магістратурі або аспірантурі в країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччині.

Термін навчання: магістратура – до 4 семестрів, аспірантура – 1-2 семестри.

Фінансове забезпечення:

  • 2300 євро/на семестр для стипендіата + 1500 євро/на семестр для приймаючої установи;
  • можливість отримання тревел-гранту.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням.

1mob

Стипендії Уряду Латвії

Деталі та умови

В рамках Угоди про співпрацю в галузі освіти та науки між Урядом Латвії та Україною українським студентам, аспірантам і викладачам пропонуються стипендії на навчання, проведення досліджень, викладання та участь у літніх школах у провідних ЗВО Латвії.

Категорія учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.
Тривалість мобільності: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.
Фінансове забезпечення: залежить від категорії учасника.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.

Детальна інформація за посиланням.

Міжнародна дослідницька програма в США - Weinstein JAMS International Fellowship Program

Гранти на проведення досліджень

Конкурс у сфері інновацій та підприємництва Conrad Challenge

Дослідницька стипендія музею Deutsches Museum в Мюнхені

Стажування в Європейському економічному та соціальному комітеті. Брюссель, Бельгія

Стажування від наукового фонду Canon. Японія

Стажування в Єврокомісії. Брюссель, Бельгія

Visegrad Scholarship Program


У випадку виникнення будь-яких питань, просимо звертатися до Центру Європейських проєктів:

+38 (0562) 31-20-30
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З повагою,
Кирпа Дмитро,
керівник проєктів та програм Центру європейських проєктів,
Університет імені Альфреда Нобеля

school and education

Гаряча лінія

067-626-25-52