З НАУКОЮ – ДО ПЕРЕМОГИ! 22-23 квітня 2024 р. в Університеті імені Альфреда Нобеля відбулася XXXVI Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Трансформація економічних систем та інститутів у нових геостратегічних реаліях» за співфінансування Європейського Союзу у рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+

22-23 квітня 2024 р. в Університеті імені Альфреда Нобеля відбулася XXXVI Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Трансформація економічних систем та інститутів у нових геостратегічних реаліях», яка проводилася кафедрою глобальної економіки за співфінансування Європейського Союзу у рамках реалізації міжнародного проєкту «Еразмус+ Модуль Жан Моне «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях» № 101126795 – EuSANU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH.

Бажання молоді до творчого пошуку та обміну думками не змогла зупинити навіть війна. Ця конференція виявилася наймасштабнішою за усю історію проведення подібних заходів.

По-перше, зросла кількість країн, які представляли учасники. Особливо активними були науковці з України, Польщі, В’єтнаму, Чехії, Словаччини, Норвегії, Молдови.

По-друге, розширилося й представництво українських університетів. Серед учасників були молоді науковці з Дніпра, Києва, Запоріжжя, Одеси, Черкас, Харкова, Херсону, Ізмаїлу …

По-третє, більшість учасників запропонувала не лише короткі тези, а повноцінні доповіді, намагаючись довести до наукової спільноти свої думки щодо подій, які відбуваються у сучасному світі, та їх теоретичного осмислення.

Загальний обсяг виданих до початку конференції трьох томів матеріалів склав понад 1200 сторінок!

У рамках проведення конференції було організовано пленарне засідання та дві панельні дискусії, на яких українські та закордонні доповідачі поділилися своїми думками щодо сучасних змін у світовій та національній економіці, їх тенденцій та можливих наслідків. Особлива увага приділялася перспективам повоєнної розбудови України та новим викликам на шляху до ЄС та НАТО.

Найбільшу зацікавленість учасників викликало проведення круглого столу «Нова архітектура європейської безпеки у сучасних геостратегічних реаліях». Для участі у цьому заході свої матеріали надіслали не тільки молоді науковці, а й відомі вчені, доктори наук, професори, а також представники громадськості України та Європи і органів державної влади України. Таке поєднання дало свій синергетичний ефект.

Проведена конференція ще раз показала необхідність спілкування та обміну думками, що є рушієм наукового прогресу. Більшість учасників висловила побажання зустрітися на наступній, XXXVII Конференції, проведення якої заплановане на листопад 2024 р. Маємо надію, що це буде уже в мирній Україні!