Університету імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

067-626-25-52

Через спілкування – до нових ідей. Результати проведення підвищення кваліфікації за програмою «Економічна взаємозалежність країн і військові конфлікти. Бізнес у XXI столітті»

Протягом двох останніх місяців кафедра глобальної економіки Університету імені Альфреда Нобеля у рамках реалізації Міжнародного проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях» (№ 101126795 – EuSANU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH) проводила для усіх охочих підвищення кваліфікації за програмою «Економічна взаємозалежність країн і військові конфлікти. Бізнес у XXI столітті». До програми долучилися не тільки молоді науковці, освітяни з України та Європи, політики, представники української та європейської громадськості, а також служб безпеки України, але й відомі науковці, фахівці з міжнародних економічних відносин та безпекових питань. Загальна кількість охочих сягнула майже трьох сотень осіб!

image

Жваві дискусії, які виникали під час кожного заняття, створювали атмосферу творчості та підштовхували до нових ідей. Так, під впливом дискусій доктор економічних наук, професор кафедри глобальної економіки Університету Альфреда Нобеля Сергій Кузьмінов підготував та опублікував статтю «Економіко-інституційні проблеми ремілітаризації Європи», де обґрунтував наявність трьох основних аспектів у розв’язанні цього питання: ціни, інвестицій та цивілізації. Ознайомитися зі статтею можна за посиланням.

image

Доктор економічних наук, професор кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Захарій Варналій (автор цілого ряду популярних досліджень у сфері економічної безпеки) навіть запропонував започаткувати спеціальний розділ науки - «Безпекологія», який би на міждисциплінарній основі займався б комплексною розробкою найрізноманітніших проблем безпеки, не обмежуючись лише воєнною безпекою, оскільки ці питання залишаться актуальними навіть після нашої перемоги.

image

Цьогорічні дискусії закладають підґрунтя для майбутніх зустрічей. Доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та інноваційного провайдингу Європейського університету Олег Гаврилюк висловив готовність розробити спеціальний курс з особливостей ведення бізнесу в умовах війни та виступити з ним перед слухачами наступного року під час другого туру підвищення кваліфікації.

Організатори цього заходу щиро вдячні усім учасникам за проявлений інтерес та активність. Чекаємо усіх охочих навесні наступного року на другому етапі підвищення кваліфікації. Віримо, що на той час головною темою обговорення стане розбудова України після переможного завершення війни. 

school and education

Гаряча лінія

067-626-25-52