Цікавою формою залучення здобувачів 3 та 4 курсів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» до вивчення європеїстики стали «Європейські читання 2023: міжнародне регіонознавство в епоху геоекономічного суперництва» (25.10.2023 / 31.10.2023), які проведено кафедрою глобальної економіки у рамках реалізації проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне EuSANU «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях», що співфінансується Європейським Союзом.
Здобувачам було запропоновано попрацювати в малих групах та спробувати знайти відповіді на цілий ряд проблемних питань. Зокрема, було важливим спробувати класифікувати сучасну безпекову кризу: чи є вона однією з численних криз, які мають місце у сучасному світі (наприклад, продовольча та енергетична кризи), чи її слід розглядати як частину більш загальної системної кризи. Адже від тієї чи іншої відповіді на це питання буде залежати вибір шляхів її подолання.
Досить цікавою вийшла дискусія на тему «Європейська безпекова автономія: pros & cons». Були висловлені вагомі аргументи як «за», так і «проти» такої автономії. Здобувачі спробували оцінити місце України у формуванні нової архітектури колективної європейської безпеки.
Організатори європейських читань (а ними були проф., д.е.н. С.О. Федулова, проф., д.е.н. А.О. Задоя та доц., к.п.н. Р.М. Ключник) не ставили завдання знайти єдину правильну відповідь, оскільки з більшості питань її просто не існує. Мета була в іншому: поглибити розуміння здобувачами необхідності реформування європейської колективної безпеки та можливих шляхів здійснення цього процесу. Європейські читання якраз і стали важливим кроком на шляху досягнення цієї мети.
У ході занять було також презентовано новий курс «Архітектура європейської безпеки: нові виклики та загрози», викладання якого розпочнеться з наступного семестру.