Останніми днями відбулася серія зустрічей зі здобувачами третього курсу спеціальностей «Маркетинг» і «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 7 та 11 грудня 2023 року, які у наступному семестрі будуть вивчати курс «Архітектура європейської безпеки: нові виклики та тенденції».
Курс викладатиме кафедра глобальної економіки в рамках реалізації проєкту «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях», Модуль Жан Моне Erasmus+ за співфінансування Європейським Союзом.
Координатор проєкту проф. д.е.н., зав. кафедри глобальної економіки С.О. Федулова ознайомила майбутніх слухачів з командою викладачів та змістом курсу, який складається з трьох міждисциплінарних навчальних модулів:
- Парадигма нової системи європейської безпеки: Європейська безпека і Україна (проф., д-р екон. наук Анатолій Задоя);
- Відносини між Європейським Союзом та США: розуміння майбутнього бачення в світлі нової системи європейської безпеки (доц., канд. політ. наук Руслан Ключник);
- Подолання продовольчої та енергетичної криз: торгівля та логістика (проф., д-р екон. наук Світлана Федулова).
Під час зустрічей наголошувалося на важливості та практичній цінності вивчення безпекових питань українськими студентами. По-перше, Україна є частиною Європи і її безпека залежить від того, якою буде нова модель колективної безпеки, побудована з урахуванням запропонованої нашою країною формули миру. Адже усі розуміють, що формувати та реалізовувати амбітні плани сучасні молоді люди можуть лише за умови стабільного миру.
По-друге, зміни, що будуть відбуватися під впливом нової архітектури безпеки, формуватимуть зовнішнє середовище, у якому доведеться працювати завтрашнім випускникам університету. І не залежно від того, будеш ти працювати менеджером чи маркетологом, фахівцем з міжнародних економічних відносин чи підприємцем успіху можна досягти лише тоді, коли чітко розумієш, що відбувається навколо тебе та у якому напрямку очікувати змін.
Ось чому новий курс обіцяє бути цікавим та корисним.
На зустрічі студенти проявили зацікавленість. А саме, вони хотіли з’ясувати як вони зможуть застосувати отриманні знання у своїй майбутній професійній діяльності за своєю спеціальністю, чи зможе підвищитись їх експертність. Слухачі були задоволені, що зможуть отримати як додаткові знання, так і додаткові можливості при реалізації всіх складових проєкту «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях», Модулю Жан Моне Erasmus+.