Підготовлено навчальний посібник «Архітектура європейської безпеки: нові виклики та загрози» в рамках викладання європознавчого курсу модуля Жан Моне
В рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях» № 101126795 – EuSANU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH кафедра глобальної економіки розпочала викладання курсу «Архітектура європейської безпеки: нові виклики та тенденції». З метою досягнення належного методичного забезпечення навчального процесу авторський колектив (проф., д.е.н. А.О. Задоя, проф., д.е.н. С.О Федулова та доц., к.п.н. Р.М. Ключник) підготував до друку відповідний навчальний посібник. У цьому посібнику містяться навчальні матеріали для вивчення різних аспектів сучасних проблем європейської безпеки.
Курс включає три модулі, у яких розкриваються можливі напрямки перебудови архітектури європейської колективної безпеки під впливом нових викликів, пов’язаних перш за все з російською агресією проти України, модифікація відносин між США та ЄС, які пов’язані з реалізацією ідеї європейської безпекової автономії, а також шляхи розв’язання чи не найскладніших безпекових питань сучасності: продовольчої та енергетичної безпеки. Виклад насичений цікавим фактичним матеріалом та подається у зручній для сприйняття формі. До кожної теми додається перелік проблемних питань, які можуть стати основою для виконання індивідуальних дослідницьких проєктів.
Навчальний посібник «Архітектура європейської безпеки: нові виклики та загрози» призначено для усіх, хто цікавиться питаннями міжнародної безпеки та хоче розуміти ті виклики та загрози, які перед нею виникають. Уже з лютого 2024 р. навчальний посібник буде розміщено на сторінці Lab-IRS, що зробить доступним його для усіх зацікавлених.