Кластерний рух Дніпропетровщини надає можливості

14 травня 2024 року в Університеті імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) відбувся «круглий стіл» на тему «Розвиток кластерного руху Дніпропетровщини». Захід був організований Міжнародним Візійним Інститутом Стратегічного Партнерства та ГС «Науковий Кластер «Наукові Парки України»», спільно з Українським Кластерним Альянсом та Університетом імені Альфреда Нобеля.

Учасниками заходу були представники Дніпропетровської ОВА, органів місцевої влади Дніпра, Павлограда та Павлоградського району, керівники бізнес-спільнот та кластерів Дніпропетровщини, а також представники інвестиційної та провідних університетських спільнот регіону, з підтримкою Української Мережі Бізнес-Янголів та Інвесторів.

На «круглому столі» обговорювалися такі питання:

• формування та розгортання мережі галузевих та міжгалузевих кластерів в області та містах;
  • Роль кластерів у розвитку регіону;
  • Проблеми кластерного розвитку та роль органів місцевої влади в їх подоланні;
  • Про Український кластерний альянс;
  • Залучення інвестицій (внутрішніх та зовнішніх) та можливі інструменти для інвестицій;
  • Приклади кращих практик в Україні та Європі;
  • Роль наукових парків та університетів у розбудові кластерів та інструменти взаємодії університетів та бізнесу.

Захід пройшов у цікавих обговореннях проблем та можливостей розвитку кластерної мережі, наукових та індустріальних парків, залученні внутрішніх інвесторів та розвитку інновацій в містах та громадах.

В рамках обговорення питань кластеризації Дніпропетровщини був запропонований базовий проєкт “дорожньої мапи дій” на 2024-2025 роки, для втілення якого запрошені всі учасники круглого столу.