Вступ 2021: Моя дитина – абітурієнт
Ця тема надзвичайно важлива для батьків та випускників шкіл. Про це свідчить кількість гостей форуму "Моя дитина - абітурієнт. Вступ 2021" та питань від батьків та абітурієнтів.
Форум відбувся online на базі Університету імені Альфреда Нобеля спільно з Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти та Центром підтримки малого та середнього бізнесу.
Гості форуму отримали унікальні знання з особливостей освітнього законодавства, розібралися з ЗНО та ДПА з математики, дізналися про психологічні аспекти підготовки до вступу, зрозуміли чим керуватися для вибору закладу вищої освіти, а також дізналися про особливості вступної кампанії 2021 року.
Спочатку гості переглянули відео про Університет імені Альфреда Нобеля, який організував форум для масштабного інформування батьків та абітурієнтів про перебіг вступної кампанії.
Сергій Холод, ректор Університету імені Альфреда Нобеля, виступив з вітальним словом та дав деякі рекомендації щодо вибору навчального закладу та переживання періоду складання зовнішнього незалежного оцінювання, адже для того, щоб людина була успішною вона насамперед має бути щасливою.
Якість освіти та особливості освітнього законодавства
Ірина Шкура, проректор із забезпечення якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля, розповіла про якість освіти та особливості освітнього законодавства.
Що слід знати батькам та абітурієнтам:
- освітні програми закладу вищої освіти мають бути акредитовані (інформація про це, має бути розміщена на сайті);
- вартість освітньої послуги встановлено на законодавчому рівні;
- усі дипломи, які отримують випускники, мають унікальну серію і номер, що внесено в базу ЄДБО, єдину державну електронну базу з питань освіти.
Крім того, абітурієнти з батьками мають поставити собі питання: що буде вивчати абітурієнт під час навчання на освітній програмі в закладі вищої освіти, хто буде його навчати, як відбувається освітній процес?
В Університеті імені Альфреда Нобеля питанням якості освіти приділяють значну увагу.
Якість освіти - це комплексне питання. Це й акредитації освітніх програм (державна та міжнародна), це й врахування інтересів кожної зі сторін, що зацікавлена у якості вищої освіти (здобувачі, батьки, викладачі, роботодавці тощо), регулярне запрошення викладачів практиків на заняття зі здобувачами освітніх програм Університету імені Альфреда Нобеля.
Основне про ДПА та ЗНО - як пройти всі етапи
Марина Горбенко-Хвастунова, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО), роз’яснила присутнім найважливіше питання – ЗНО та ЗНО з математики.
Нагадаємо, що зовнішнє незалежне оцінювання пов’язує середню та вищу освіту. Новації цього року – це математика (ДПА та ЗНО) та розділення ЗНО з української мови на ЗНО з української мови і літератури та ЗНО з української мови.
Випускники шкіл мають обрати та скласти 4 предмети ЗНО. Цього року можна обрати 1 додатковий предмет ЗНО та скласти 5 предметів зовнішнього незалежного оцінювання. Для вступу до закладів вищої освіти необхідно надати сертифікати ЗНО з 3 предметів.
До 5 березня 2021 року триває реєстрація на основну сесію ЗНО. Тому перевірте перелік предметів для вступу на освітні програми, які обрали, з тими предметами, на які зареєструвалися. Сертифікат ЗНО з математики є необхідним для вступу на багато освітніх програм, тому перевірте чи складає випускник ЗНО з математики чи лише ДПА з математики.
Психологічні аспекти підготовки до вступу
Сергій Дубінський, коуч та доцент Університету імені Альфреда Нобеля, підготував цікаві поради для батьків щодо того, як підготуватися психологічно до складання ЗНО.
Основні поради:
- Підтримка батьків необхідна випускникам, адже батьки та абітурієнти – це одна команда;
- Підготовка та складання ЗНО – це відповідальний період, але не слід сильно драматизувати з цього приводу;
- Запровадити «день тиші» та відпочинку напередодні складання іспитів;
- Врахувати фактори, які впливають на стабільний емоційний стан: планування, режим підготовки та відпочинку, розуміння сутності дедлайнів.
Які знання потрібні майбутнім фахівцям та що потрібно знати, щоб відкрити свою справу
Валентина Петрова з Центру підтримки малого та середнього бізнесу, підготувала випускників до того, що світ весь час змінюється та змінюється дуже швидко, тому майбутнім фахівцям слід відповідати вимогам часу. А для цього слід мати звичку навчатися, а також ставити цілі, контролювати результати, вчитися на помилках.
Як обрати заклад вищої освіти
Тетяна Мішустіна, проректор зі стратегічного розвитку та комунікацій Університету імені Альфреда Нобеля, розповіла про критерії, за якими слід обирати заклад вищої освіти, щоб потім не розчаруватися.
На вибір абітурієнтів та батьків впливає багато чинників, наприклад, визнаний диплом, ліцензії та акредитації, міжнародні можливості здобувачів, матеріально-технічна база, місце розташування закладу вищої освіти, подальші перспективи працевлаштування або навчання тощо.
Університет імені Альфреда Нобеля пропонує старшокласникам «Професійні канікули», щоб допомогти обрати освітню програму та заклад вищої освіти. «Професійні канікули» - це тиждень лекцій та зустрічей з викладачами кафедр Університету імені Альфреда Нобеля, які відбуваються під час осінніх та весняних канікул у школі, а також профорієнтаційне тестування.
Особливості вступу у 2021 році
Любов Бойко, відповідальний секретар приймальної комісії Університету імені Альфреда Нобеля, розповіла про зміни у вступній кампанії.
Цього року випускники шкіл подають електронні заяви до закладів вищої освіти. Для цього вони мають створити електронні кабінети вступника з 1 липня 2021 року. Абітурієнти зможуть подати лише 5 заяв на бюджетну та 30 на контрактну форму навчання. Нагадаємо, що лише подана електронна заява є підставою для зарахування на навчання. Любов Григорівна порадила уважно подивитися на кількість поданих заяв та середній бал по обраних спеціальностях для того, щоб вибудувати стратегію вступу та пріоритети у заявах.
Подача електронних заяв відбуватиметься у дуже стислі терміни з 14 по 23 липня 2021 року. А сертифікати ЗНО приймаються з 2018, 2019, 2020 та 2021 роки. Також, цього року всі заяви будуть анулюванні після виконання вимог вступу на бюджет, тому тим, хто планує навчатися на двох освітніх програмах одночасно, слід бути уважними.
На ряд спеціальностей встановлено мінімальний конкурсний бал, наприклад, «Міжнародні економічні відносини» та «Право» – 140 балів, а «Медицина» - 150 балів.
Для вступу на освітні програми магістратури необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ), Він є обов’язковим для всіх спеціальностей. Виключенням є освітня програма «Право», адже для вступу обов’язково слід скласти ЄВІ та ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Крім того, з цього року на освітню програму магістратури з «Права» зможуть вступити лише випускники спеціальностей 081 «Право» або 293 «Міжнародне право».
Семінар для вчителів
Вчителі шкіл, гімназій та ліцеїв міста та регіону мали змогу відвідати семінар «Якість освіти та особливості в освітньому законодавстві 2021. Методичні, психологічні та профорієнтаційні аспекти підготовки до ДПА та ЗНО» та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.
Дні кафедри
О 14:00 можна було відвідати Дні кафедр Університету імені Альфреда Нобеля та дізнатися більше про освітні програми бакалаврату та магістратури, які пропонує Університет імені Альфреда Нобеля.
Ознайомитися з деталями освітніх програм Університету імені Альфреда Нобеля можна на сайті для абітурієнтів: https://abit.duan.edu.ua/uk/.