Студентський парламент Університету, проректорка з наукової та міжнародної діяльності Вікторія Соколова, директор Бізнес Школи Юрій Фридман та директорка департаменту міжнародної діяльності Єлизавета Шпак відвідали дводенний семінар "Права людини та розв'язання суспільних проблем: виклики, стратегії та принципи дій" в "Київській школі прав людини та демократії", який відбувся 18-19 листопада 2023 року.
Спікером та професійним модератором дводенного інтенсивну була Олександра Романцова правозахисниця, одна із розробниць курсу в межах школи, виконавча директорка Центру громадянських свобод, яка мотивувала, надихала на нові конструктивні ідеї та дії щодо захисту прав людини.
Під час семінару учасники дізналися про те:
- як права людини впливають на щоденне життя;
- що таке міжнародні стандарти прав людини й хто їх придумав;
- скільки всього у кожного "прав людини" і чи може це змінитися;
- як права людини працюють в умовах збройних конфліктів;
- хто має забезпечувати та захищати права людини в Україні та світі.
Виступ Олександри Матвійчук — голови "Центру громадянських свобод", яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру був найбільш очікуваний. Неоціненний став досвід для студентів нашого університету, які поспілкуватись з Олександрою та мали можливість особисто поставити питання людині яка захищає та бороніть права людини на міжнародному рівні.
Почесними спікерами тренінгу також були:
- Михайло Савва — доктор політичних наук, професор, член експертної ради Центру громадянських свобод, професор Вільного університету (Латвія).
- Володимир Яворський — правозахисник, експерт Центру громадянських свобод.
- В'ячеслав Ліхачов — історик, громадський діяч, політолог, член експертної ради Центру громадянських свобод.
- Костянтин Задоя — кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінально-правової політики та кримінального права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт Центру громадянських свобод.
Захід відбувся в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.
Варто зазначити, що ця подія завершилась підписанням меморандум про подальшу співпрацю між Університетом імені Альфреда Нобеля та Громадською організацією «Центр громадянських свобод», завдяки чому студенти та викладачі надалі зможуть брати участь у подібних заходах, а також проходити практику та підвищення кваліфікацій на базі ГО «Центр громадянських свобод», що дозволить збагатити освітній досвід університетської спільноти.
Колектив Університету передав Символ майбутньої співпраці, що символізуватиме наміри обох сторін на плідну і дбайливу взаємодію, спрямовану на розвиток та підтримку молодого покоління. Впевнені, що ця ініціатива принесе позитивні зміни та сприятиме розв'язання суспільних питань через освіту та громадянську активність.