Участь кафедри міжнародного туризму та готельно-ресторанного бізнесу УАН у міжнародному вебінарі «Ukraine War and Tourism Industry»

6 вересня 2022 р. за ініціативи міжнародної туристичної спільноти в Україні відбувся Міжнародний вебінар «Ukraine War and Tourism Industry». У цьому цікавому науковому заході взяли участь професор кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу УАН проф. Світлана Кожушко та магістр кафедри – доц. кафедри глобальної економіки УАН Руслан Ключник.

Світові експерти індустрії туризму, серед яких – Талеб Ріфаї (колишній Генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації), Гейл Парсонаж (Президент інституту миру через туризм (Австралія), Марк Гопін (Директор Центру світових релігій, дипломатії та вирішення конфліктів (США)) провели дискусію, темою якої стала війна в Україні та її наслідки для розвитку світового ринку туризму.

З боку України основними спікерами були Мар’яна Олеськів – Голова Державного агентства розвитку туризму та Сергій Мирний – Директор з науки агенції «Чорнобиль-Тур».

Учасники охарактеризували сучасний стан розвитку туристичної галузі в Україні та світі, проаналізували шляхи, напрями та перспективи післявоєнного відновлення туристичної галузі України, базуючись на світовій практиці відновлення індустрії туризму низки країн, де цей процес відбувався або під час військових дій, або одразу після їх закінчення.

Спікери зауважили, що нинішню підтримку України практично всіма країнами світу важливо використовувати з користю для забезпечення післявоєнного розвитку туризму. Неодноразово наголошувалось також на важливості застосування туристичних санкцій і туристичної ізоляції країни-агресорки.

Ідеї, якими поділилися учасники Міжнародного вебінару «Ukraine War and Tourism Industry», безумовно є дуже корисними й конструктивними. Вони обов’язково будуть обговорюватися викладачами кафедри зі студентами спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» Університету імені Альфреда Нобеля. Адже саме їм доведеться у найближчому майбутньому долучитися до розвитку, а подекуди й відновлення туристичної галузі та індустрії гостинності в Україні.