XXIX щорічна конференція для молодих науковців та студентів ‘Євроінтеграційний вибір країни та проблеми економіки
Конференція, яка відбулась 30 листопада – 1 грудня 2020 р., була організована кафедрою глобальної економіки відповідно до плану проведення заходів Міністерства освіти і науки України та за підтримки Української асоціації економістів-міжнародників, а також за участі Полоцького державного університету (Білорусь), Національного Інституту Економічних досліджень (Молдова), Жешувського університету (Польща), Факультету бізнесу та права Університету ‘UNION-Nikola Tesla’ (Сербія). Тематика конференції та проблеми, винесені на обговорення, викликали значний інтерес як серед молодих науковців і студентів, так і серед відомих дослідників з багатьох країн світу. До організаційного комітету надійшло понад 200 заявок на участь у конференції від представників майже 15 країн (Індії, Білорусі, Молдови, Польщі, Азербайджану, Казахстану, Сербії, Румунії, Киргизстану, Німеччини, України, Гани, Зімбабве та інших країн). До початку конференції надруковані два томи матеріалів (доповіді та тези доповідей), загальним обсягом більш як 700 стор.
Програмою конференції було передбачено проведення англомовної пленарної дискусії, двох англомовних та однієї україномовної панельних дискусій. Модераторами дискусій були як представники Університету імені Альфреда Нобеля, так і відомі науковці з інших країн. Учасники засідань заслухали більше ніж 50 доповідей. Усі засідання відбувалися у форматі конференції Zoom.
Пленарна дискусія розпочалася 30 листопада 2020 р. та зібрала понад 100 учасників, що приєдналися до конференції Zoom. Модератором дискусії виступила Кошулько О.П., заступник завідувача кафедри глобальної економіки, к.е.н., доцент, заступник Голови організаційного комітету конференції.
Вітальним словом засідання відкрив д.е.н., професор, завідувач кафедри глобальної економіки та Голова організаційного комітету конференції Задоя А.О. Він привітав усіх учасників конференції та побажав плідної роботи на пленарному й секційних засіданнях. Робочою мовою пленарного засідання була англійська.
Згідно з програмою пленарного засідання, першим спікером на пленарному засіданні 29-ї конференції виступив проф. Манодж Діксіт, завідувач кафедри державного управління Університету Лакхнау, Індія, із презентацією «Інтеграційні та дезінтеграційні процеси в сучасному світі».
Наступним на пленарному засіданні виступив д-р Сергій Пяшкун, керівник відділу інтернаціоналізації Полоцького державного університету з м. Новополоцька, Білорусі, зі своєю презентацією під назвою «Сучасні виклики якості вищої освіти».
Його естафету перейняла д-р Уршула Марковська-Маніста, доцент педагогічного факультету Варшавського університету з м. Варшава, Польща, яка одночасно є співдиректором однієї з наукових програм Університету Потсдама, Німеччина. Д-р Марковська-Маніста розповіла про результати її дослідження, яке було проведене серед українських студентів в Польщі у 2019 р. Її презентація носила назву «Молоді іммігранти з України у Польщі та їхня субкультура».
Проф. Інджерд Сінгх Содхі, завідувач кафедри місцевого самоврядування Національного інституту розвитку молоді ім. Раджива Ганді з м. Шріперумбудура, Індії, виступив наступним спікером пленарного засідання із презентацією «Форми міжнародного економічного співробітництва та основні тенденції їх розвитку».
Наступною із наших чудових спікерів виступала д-р Коріна Грибінча, к.е.н., старший науковий співробітник Національного інституту економічних досліджень (INCE) з м. Кишинева, Молдова. Її презентація називалась «Особливості зеленої та кругової економіки в Республіці Молдова та Україна: реалії та перспективи».
Проф. Олександр Длугопольський, д.е.н., професор, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, був передостаннім спікером пленарного засідання. Його презентація носила назву «Особливості акредитації освітніх програм за часів COVID-19 (на прикладі України)».
Проф. Сергій Кузьмінов, д.е.н., професор кафедри глобальної економіки університету ім. Альфреда Нобеля закрив пленарне засідання зі своєю презентацією під назвою «Чи можемо ми використовувати цінову еластичність попиту в антимонопольному регулюванні?».
Англомовні та україномовні секційні панелі 30 листопада у другій половині дня та 1 грудня у першій половині дня були проведені викладачами кафедри глобальної економіки, а також запрошеними модераторами, д-р Сергієм Пяшкуном з Білорусі та д-р Коріною Грибінча з Молдови.
На секційних панелях були представлені яскраві та змістовні презентації на найактуальніші теми. Всі закордонні учасники пленарного засідання та члени міжнародного наукового комітету одержали англомовні сертифікати про участь у 29-й конференції, а також запрошення долучитися до роботи майбутньої, 30-ї конференції, що буде організована та проведена кафедрою у 2021 р. Серед закордонних колег вже навіть є такі, які прийняли це запрошення.
Також деякі учасники секційних засідань, зокрема, з Білорусі та Азербайджану, виявили бажання взяти участь у наступній, 30-й, конференції.
А це означає, що кафедра глобальної економіки провела 29-у конференцію на гідному рівні, а на майбутні конференції, що будуть організовані кафедрою, чекатиме стабільний успіх. Тому хочемо щиро подякувати всім гостям та колегам за плідну та творчу працю, яка принесла позитивні плоди.