В серпні 2022 році Єврокомісією було схвалено заявку кафедри міжнародного маркетингу на участь в проєкті Еразмус+ «Модуль Жан Моне». Викладачі-учасники проєкту: проф., доктор економ. наук Ірина Тараненко, доц., канд. політ. наук Ганна Щолокова, доц., доктор екон. наук Анастасія Мостова. Підготовка заявки тривала протягом 2-х років, за ґрунтовної підтримки відділу міжнародних зв'язків (зараз Центр міжнародної діяльності та академічної мобільності) і проректора з міжнародної діяльності Тамари Іщенко. У 2020 році викладачі взяли участь в тренінгу з підготовки заявки для участі в проєкті Еразмус+ «Жан Моне», який проводив відділ міжнародних зв'язків (Центр міжнародної діяльності та академічної мобільності). У вересні Центром міжнародної діяльності та академічної мобільності завершено процедуру підписання грантової Угоди, з 01 жовтня 2022 року розпочалася безпосередня реалізація проєкту «Модуль Жан Моне».
Назва проєкту: «European Union Strategies for Growth, Competitiveness and Prosperity for study programmes in Alfred Nobel University» - «Стратегії Європейського Союзу, спрямовані на зростання, конкурентоспроможність і добробут - викладання на освітніх програмах Університету імені Альфреда Нобеля». Модуль має міждисциплінарний характер, і поєднує проблематику Європейських студій, міжнародних економічних відносин, маркетингу, менеджменту, цифрового суспільства. Тривалість проєкту – три роки.
Завдання проєкту:
1) сприяння вдосконаленню викладання та досліджень у галузі вивчення можливостей імплементації досвіду Європейського Союзу в галузі стратегічного планування і діджиталізації економіки і суспільства в практичну діяльність в Україні;
2) надання студентам та молодим професіоналам знань про Європейський Союз, для удосконалення навчальної та професійної підготовки, та покращення їхніх громадянських навичок;
3) сприяння інноваційному розвитку у викладанні та наукових дослідженнях (розвитку мультидисциплінарних досліджень, онлайн навчання, мережевої співпраці з іншими ЗВО та установами);
7) заохочення участі студентів і молодих вчених у дослідженні проблем, пов'язаних з ЄС у контексті євроінтеграції України.
До модуля Жан Моне «Стратегії Європейського Союзу, спрямовані на зростання, конкурентоспроможність і добробут» включено три блоки, які поєднані логічно і змістовно:
- ЄС як модель регіональної інтеграції (доц., канд. політ. наук Г.В. Щолокова).
- Стратегічні ініціативи ЄС (проф., доктор економ. наук І.В. Тараненко).
- Стратегія цифрового (діджитал) ринку ЄС (доц., доктор економ. наук А.Д. Мостова).
Цільова аудиторія: студенти 4 курсів бакалаврату, перш за все спеціальностей (освітніх програм) Маркетинг, Міжнародні економічні відносини, Менеджмент. Планується протягом трьох років залучити також студентів інших спеціальностей. Вибір широкої цільової аудиторії обумовлений актуальністю запропонованої проблеми в умовах активного розгортання процесів євроінтеграції України, та широким запитом на вивчення можливостей використання досвіду ЄС зі стратегічного планування та діджиталізації економіки у вітчизняній практиці.
Викладання почнеться з весняного семестру 2022-2023 навчального року для 4 курсів спеціальностей Маркетинг і Міжнародні економічні відносини. Завідувачами кафедр внесені відповідні зміни в робочі навчальні плани.
У відповідності до умов проєкту, до початку викладання курсу будуть підготовлені відповідні навчальні матеріали, доступ до яких отримають студенти.
В рамках проєкту буде проведено міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених “European Union Strategies for Growth, Competitiveness and Prosperity”, з виданням збірника тез. До участі в конференції будуть залучені викладачі, фахівці-практики, студенти і молоді вчені університету імені Альфреда Нобеля, ЗВО України та закордонних університетів.
Також передбачено розгортання співпраці з закордонними університетами-партнерами Університету імені Альфреда Нобеля, ЗВО України та закордонних країн – учасниками проєктів Еразмус+ «Жан Моне» в академічній і науковій сферах, залучення до онлайн вивчення курсу слухачів з інших ЗВО, а також запрошення гостьових лекторів - викладачів із закордонних країн (в тому числі країн ЄС), фахівців-практиків у галузі економіки Європейського Союзу.
Після успішного закінчення студенти будуть отримувати сертифікати учасника проєкту Еразмус+ «Модуль Жан Моне» про вивчення і складання відповідного навчального курсу (модулю) з указанням кількості кредитів.